ПРО НАС

Об’єднуємо наші зусилля задля спільного успіху

 

BERRY OGRANICS

In Harmony With Nature

 

MALIN FACTORY

Food Specialist

1
1

Іван КОТЯШ, ініціатор створення кластера Ukrainian Fresh&Frozen Products (UFP Cluster) та засновник ТОВ «Малин Фекторі»: «Споживач завжди правий і заслуговує на якісний продукт. Це золоте правило допомагає виробникам плодово-ягідної та овочевої галузі бути успішними як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Але на певних етапах ланцюжка «від поля до столу» у виробників можуть виникати труднощі через особливості продажу та відсутність досвіду у певних нішах, які дозволяють підвищити конкурентну спроможність вирощеного. Ось тут і можливість, з одного боку, обрати свій сегмент і досягти у ньому професіоналізму, а з іншого – об’єднатися з колегами, щоб не тільки виробити якісну продукцію, але й отримати за неї гідну ціну, а в підсумку – вигідний бізнес європейського зразка».

Навколо кластера UFP згуртувалися виробники плодоовочевої та ягідної продукції Вінницької, Житомирської та Київської областей, а також з інших регіонів України. Власне, для чого об’єднуватися? Задля отримання вигоди, для того, щоб найкраще представити на ринку і найвигідніше продати якісну продукцію, вирощену середніми та малими фермерами. Йдеться, передусім, про суницю садову, малину, ожину, лохину і навіть жимолость та продукцію садівництва і овочівництва., адже кластер – це співпраця між партнерами, котра передбачає застосування принципів стратегії «win-win», коли обидві сторони отримують вигоду від взаємодії.

Багато вітчизняних виробників уже навчилися вирощувати ягоди, фрукти та овочі, але не кожен з них має змогу спрямувати свою увагу на переробку чи на торгівлю, бо це зовсім різні бізнеси. Дрібні виробники навіть за великого бажання не можуть забезпечити виконання умов, необхідних для співпраці з великими торговими мережами. Малі обсяги продукції, відсутність стабільності та асортименту, сезонність – усі ці фактори стають на заваді такому співробітництву. Якщо взяти, до прикладу, продаж фермерської продукції у супермаркетах і мережах, то він передбачає укладення конкретних договорів з масою умов, щоденну співпрацю з менеджерами торговельних мереж і виконання умов торгівлі – в цьому і полягає складність. У цій сфері важливі деталі: якщо, приміром, вхідна температура ягід, фруктів чи овочів на рампі не відповідає вказаній у договорі, таку продукцію можуть не прийняти (навіть якщо вона виглядає ідеально). А це збитки для постачальника. Температура – лише один із пунктів, а є ще багато інших: терміни постачання, обсяг, фасування, асортимент… Продукція виробника, котрий спробує пройти цей шлях одноосібно, швидше за все, не потрапить на вітрини магазинів. Тому фермерам вигідно, щоб збутом їхньої продукції займалися менеджери кластера.

Однак кластер – це не тільки збут. Це сучасні технології вирощування однорідної продукції, контроль за вирощеним, можливість заморожування до 30 тон за добу  та переробки плодово-ягідної та овочевої продукції на потужностях ТОВ «Малин Фекторі» задля отримання доданої вартості, логістики, а також моніторинг цін і прийняття рішень в інтересах виробника.

Головне завдання фермера – виростити якісну продукцію, зібрати її відповідно до норм і стандартів, які відкривають цій продукції шлях як на внутрішній, так і на зовнішній ринки, а також охолодити свій продукт. Фермеру ніколи вирішувати, куди сьогодні відправити урожай: на свіжий ринок чи на заморожування, а тим паче немає сенсу розробляти ланцюжки експорту невеликих партій. Про це дбають фахівці інших ланок кластера. Вони виїжджають безпосередньо на поля, контролюють якість збору, фасування, доставку. Якщо на свіжому ринку падають ціни і ми бачимо, що заморозити продукцію буде вигідніше, то відправляємо її у морозильні камери.

Серед переваг кластера UFP – наявність власних потужностей заморожування та ліній переробки, фасування та пакування. Тому тут вдалося глибоко опрацювати напрям виробництва готових продуктів, а це, знову ж таки, плюс у процесі ціноутворення. Отож, виробникам, що планують об’єднатися у кластер чи кооператив, є сенс зважити на досвід UFP і подбати про можливість переробки вирощеного.

Заморожування – це своєрідна альтернатива, яка дозволяє без свіжого ринку отримувати гідну ціну для свого продукту. Заморожуємо відповідно до європейських вимог, щоб ця продукція відповідала європейським стандартам і в будь-який час могла продатися на будь-якому ринку. Рухаємося у цьому напрямку з урахуванням досвіду європейських і скандинавських країн, де на полицях заморожених продуктів є величезний асортимент як ягід і фруктів, так і готових страв, котрі легко приготувати і не треба стояти годинами на кухні. З іншого боку, такий підхід дає змогу виробникам менше потерпати від коливання цін, адже сегмент замороженої продукції характеризується більшою стабільністю.

Вирощування фруктів, ягід і овочів в Україні – це здебільшого виробництво під відкритим небом. Тому є чимало природних факторів, які впливають на якісні показники продукції, і їх потрібно враховувати у подальшій реалізації. Класифікація ягід дає можливість продемонструвати їхні переваги вже у готовій продукції та подати її до столу споживача у найкращий спосіб.

Ми маємо можливість з того валу, наприклад, ягоди, яка приходить на переробку, відібрати продукцію за смаковими властивостями, вибрати з них найсолодші, найспіліші партії та зробити з неї пюре чи порошки. Не додаємо ні цукру, ні води, тільки 100% натуральний продукт. Слідкуємо за світовими тенденціями і у відповідному напрямку розширюємо асортимент готової продукції. А натуральна, особливо органічна їжа нині користується попитом. До речі, більшість вітчизняної «органіки» експортується, і наш кластер – не виняток, бо на внутрішньому ринку культура споживання органічних продуктів ще мало розвинена.

Кооперація допомагає нам, різним структурним підрозділам Ukrainian Fresh&Frozen Products, почуватися впевненіше, ніж розрізнені виробники. Разом ми будуємо свою репутацію, яка залежить від кожного учасника кластера, покращуємо виробництво, докуповуємо обладнання, щоб робити асортимент ширшим, проявляємо гнучкість, хочемо, аби інтереси кожного з нас були задоволені, щоб співпраця була довготривалою. Кластер – це демократичний майданчик: ми разом будемо рости й обмінюватися досвідом, бо саме у цьому бачимо перспективу.

Запрошуємо Вас до співпраці!

Виробництво та реалізація свіжої та переробленої, в т. ч., замороженої ягідної, плодової та овочевої продукції - основа нашої діяльності!

Ukrainian Fresh&Frozen Products

Надаємо послуги із заморозки ягід, фруктів, овочів та грибів. Заморожуючи Вашу продукцію, ми іще більш відповідально ставимося до процесу, адже успіх наших партнерів – це і наш успіх!

Ukrainian Fresh&Frozen Products

Ми вирощуємо лише сучасні сорти, спеціально створені під споживача із гармонійним балансом смаку, аромату та витончених форм у відповідності з міжнародними стандартами якості!

Ukrainian Fresh&Frozen Products

Діяльність ТОВ “Малин Фекторі”

Вирощена та заготовлена ягідна, фруктова та овочева продукція, після дбайливого збору потрапляє на фабрику, де вона очищається, миється, сортується та піддається миттєвій дії низьких від’ємних температур (-37°С) протягом тривалої експозиції.

View The Goods

Діяльність UFP TRADING

Експорт продукції, документальний супровід вантажу, у т.ч. збірних вантажів, послуги у сфері логістики та експедиції. Багаторічний досвід з перевезень свіжої та замороженої продукції в Україні та ЄС.

Pick OurBrains

Розпочати Взаємовигідну Співпрацю з Нами